Zahradničení získává stále více příznivců a vzrůstající možnosti, které usnadňují zahrádkářům jejich práci, jsou toho jasným odrazem. Kouzlo zahradničení ční v tom, že za relativně krátkou dobu jsou vidět výsledky vlastního snažení. A není důležité, zda ony výsledky jsou určeny pro potěchu oka, nebo přímo k jídlu. Mnohdy však výsledky snažení může zmařit počasí, nebo různí škůdci.
S využitím, které zahradní skleník umožňuje, značně zvýšíte možnost úspěšného dosažení kýženého výsledku ve vypěstování náročnějších plodin. Mikroklima, které skleník udržuje, napomáhá rostlinám a jiným pěstovaným plodinám v napodobení přirozeného prostředí, které by jinak ve volném prostoru nebylo možné zajistit.
Zahrada je pro zahradníka místem aktivního odpočinku a možnost díky skleníkům pěstovat plodiny, které vyžadují náročné podmínky, ale pro zahradníka jsou vysněnou záležitostí, zaručí jeho uspokojení.
Každý kdo bude uvažovat o pořízení skleníku, musí nejdříve zvážit, na jaký druh plodiny ho bude využívat. Skelníků je mnoho druhů a vybrat ten, který bude danému nejvíce vyhovovat je velmi důležité. Na přehledných odkazech vám můžeme poradit jak druh skleníku, tak jeho velikost. Následně způsoby jeho udržování a mnoho dalších a dalších užitečných rad. Pěstování ve skleníku se naprosto liší od pěstování přirozeného, ale výsledky, které díky správnému využívání skleníků můžete dosáhnout, budou až zarážející.
Po dosažení úspěšného vypěstování náročnější plodiny, nezbývá nic jiného, než se kochat nad dosažným záměrem. A tento úspěch probrat s dalšími zahradníky, kteří jistě ocení vaše snažení a dost možná, že se o něco podobného pokusí také.
Zahradní skleníky si pro své úžasné vlastnosti jistě najdou místo na mnoha zahradách a zahrádkách, které obohatí o možnost pěstování těch nejnáročnějších plodin. Všem zahradníkům, kteří se pro využívání skleníků rozhodli, přejeme mnoho pěstitelských úspěchů.
Renulka says
Co se skleníků týče, nemůžu si vynachválit ještě relativně nedávnou změnu, tedy přechod ze skleněného skleníku na skleník z polykarbonátu. Původně to byla jen „z nouze ctnost“ protože už jsem nechtěla, aby mi ho zase někdo bez ohledně rozbil jako minule (výměna skel není ani levná ani snadná). Takže jsem modernizovala po 10 letech na polykarbonátový skleník a je to paráda. Za prvé mi přijde, že se v něm obecně rajčátkům a všem plodinám daří lépe (přestože je jinak situovaný na stejné místo jako původní skleněný skleník), zadruhé je nerozbitný a o to šlo původně především takže jednoznačně plus. A navíc jsem si do něj dala jen tak židličku a stolek a měla jsem pocit, že jsem v trochu teplejší zimní zahradě 🙂 takže je polykarbonátový skleník supr i na posezení a odpočinek. Palec nahoru.
Pokud se vám skleníky z polykarbonátu zamlouvají, já po dlouhém zvažování vybrala svůj nový polykarbonátový skleník na https://topskleniky.cz/ (model maxim) a teď ještě uvažuju, že si od nich pořídím i 27m2 velký profi foliovník ( https://topfoliovniky.cz/ ) ale nejdříve asi až příští rok 🙁